Beyaz Ev, İzmir’in “cittaslow” (yavaş şehir) ünvanlı ilçesi Seferihisar, Sığacık’ta, “çevre dostu küçük işletme” ödülüne layık görülmüş harika bir pansiyondur. Sığacık, Alaçatı’ya, Çeşme’ye, Kuşadası’na, Urla’ya, Karaburun’a ve İzmir’e çok yakındır. Sığacık, köyü, kalesi, marinası, antik kenti, plajları, deniz sporları ve yöresel lezzetleri ile ziyaretçilerini kucaklarken, biz de Beyaz Ev’de, misafirlerimize tatilin keyfini yaşatmak için elimizden gelenin en iyisini yapmak için çabalarız. Onların sakin ve huzurlu ama bir o kadar da eğlenceli zaman geçirmesine özen gösteririz.

Misafirlerimize temiz, rahat, klimalı, duş, wc ve saç kurutma makineli odalarda konforlu konaklama hizmeti sunarız. Dört odamızdan üçünün kendine özel balkonu vardır. Adı MANDALİNA olan odamız (mandalina yörede bol yetiştirilir) çatı katının tamamına yayılmıştır ve kendine ait mutfağı vardır. Terasından manzarası harikadır.

Diğer odalarımızın adları Kiraz, Kayısı ve Zeytin’dir. Misafirlerimiz bahçemizdeki zeytin ağaçlarının gölgesinde oturur, onların meyvelerini yer, onlardan elde ettiğimiz zeytinyağının tadına bakarlar.

Biz misafirlerimizin yedikleri, içtikleri yöresel ve katkısız olsun isteriz. Tereyağını zeytinyağını, peyniri, zeytini, domatesi, hıyarı taze taze ve mevsiminde alır veya yapar, yetiştirir, dalından koparır ve ikram ederiz. Bahçemizde bir de nane yetiştiririz. Sabah kopartıp kahvaltı için hazır ederiz. Reçellerimizi güneşte pişiririz. Tabak çanağımızı iyice yıkarız.

Bir pansiyon için geniş açık ve kapalı ortak kullanım alanlarımızda misafirlerimizle bir araya geliriz. Arzu edenlerle ikramımız olan kahve eşliğinde sohbet ederiz. Birinci sınıf rehberlik hizmeti vererek misafirlerimizin zamanlarını boşa harcamadan çevreyi gezmelerine yardımcı olmaya çalışırız. Etrafta ne var yok görsünler isteriz.

Beyaz ev hayvan dostu bir pansiyondur. Kedilerimiz, köpeğimiz, kirpilerimiz vardır. Ancak maalesef pansiyonumuza evcil hayvan kabul edemiyoruz. Sebebini merak edenler için söyleyelim: Özellikle kedimiz Mahmure evcil hayvan misafirlerimize pek iyi davranmamakta, kendisi de stres altında kalmaktadır. Ne o üzülsün ne de evcil konuklarımız. Beyaz Ev’de otopark sorunu yoktur. Odaları ve ortak kullanım alanları sürekli temizlenir ve sık sık dezenfekte edilir. Nevresimler, çarşaflar özenle yıkanır. Evcil hayvanları aşılıdır.

Beyaz Ev Pansiyon “yavaş tatilin” tadını doyasıya çıkarmanız için elinden gelen katkıyı sunar. Yüznüzdeki gülümseme bize yeter.

İngiliz Fizikçisi Ishak Newton 1670’ de güneş ışığını, elmas bir prizmadan geçirerek, renkleri ayırdı. Karanlık bir odada, ince bir delikten ışık geçirip, ışığı tıpkı gökkuşağındaki “yedi” renge ayırdı ve renk bilgisinin temelini ortaya attı.

Kırmızı: Sıcaklığın simgesidir.
Turuncu: Dışa dönük olmayı ve güveni temsil eder.
Sarı: Neşe zeka ve incelik ve pratiklik simgesidir.
Yeşil : Doğanın ve huzurun rengidir.
Mavi: Sonsuzluğu ve özgürlüğü tarif eder.
Lacivert: Verimlilik simgesidir.
Mor: Asaleti simgeler.

Nasıl tüm renklerin toplamı beyaz rengi oluşturuyorsa, Beyaz Ev de renklerdeki tüm duyguları yaşayabileceğiniz bir yer. Beyaz evin konuklarına sağladığı sıcaklığı, tadına doyum olmayan ve tüm rahatlığınız ve güveninizle ettiğiniz sohbetleri, neşeli akşamları, kendinizi evinizde hissedeceğiniz incelikli dekorunu, uyandığınız anda, güzel kokularıyla içinizi dolduran ve tadına doyulamayan pratik kahvaltılarını, doğayla içiçe olduğunuz ve saatlerce aynı huzurla oturabileceğiniz bahçesini, masmavi denizi her gördüğünüzde içinizi kaplayan özgürlük duygusunu, orada olmanın verdiği tüm bu güzel hislerle yaratıcılığınızı ve verimliliğinizi artırmasını yaşamak, görmek ve tatmak istiyorsanız ve Beyaz Ev’den ayrılma zamanı geldiğinde yenilenmiş, taptaze, asil bir benlikle “en kısa zamanda tekrar geleceğim” cümlesini siz de tekrarlamak istiyorsanız, hepinizi Sığacık Beyaz Ev’e bekliyoruz..

İyi tatiller 🙂