İngiliz Fizikçisi Ishak Newton 1670’ de güneş ışığını, elmas bir prizmadan geçirerek, renkleri ayırdı. Karanlık bir odada, ince bir delikten ışık geçirip, ışığı tıpkı gökkuşağındaki “yedi” renge ayırdı ve renk bilgisinin temelini ortaya attı.

Kırmızı: Sıcaklığın simgesidir.
Turuncu: Dışa dönük olmayı ve güveni temsil eder.
Sarı: Neşe zeka ve incelik ve pratiklik simgesidir.
Yeşil : Doğanın ve huzurun rengidir.
Mavi: Sonsuzluğu ve özgürlüğü tarif eder.
Lacivert: Verimlilik simgesidir.
Mor: Asaleti simgeler.

Nasıl tüm renklerin toplamı beyaz rengi oluşturuyorsa, Beyaz Ev de renklerdeki tüm duyguları yaşayabileceğiniz bir yer..

Beyaz evin konuklarına sağladığı sıcaklığı, tadına doyum olmayan ve tüm rahatlığınız ve güveninizle ettiğiniz sohbetleri, neşeli akşamları, kendinizi evinizde hissedeceğiniz incelikli dekorunu, uyandığınız anda, güzel kokularıyla içinizi dolduran ve tadına doyulamayan pratik kahvaltılarını, doğayla içiçe olduğunuz ve saatlerce aynı huzurla oturabileceğiniz bahçesini, masmavi denizi her gördüğünüzde içinizi kaplayan özgürlük duygusunu, orada olmanın verdiği tüm bu güzel hislerle yaratıcılığınızı ve verimliliğinizi artırmasını yaşamak, görmek ve tatmak istiyorsanız ve Beyaz Ev’den ayrılma zamanı geldiğinde yenilenmiş, taptaze, asil bir benlikle “en kısa zamanda tekrar geleceğim” cümlesini siz de tekrarlamak istiyorsanız, hepinizi Sığacık Beyaz Ev’e bekliyoruz..